Typowe rodzaje szyldów

Szyldy na szybie

Tam, gdzie nie ma pasa szyldowego, informacje o prowadzonej działalności można umieścić na szybie. Lokalne regulacje określają ile procent powierzchni witryny może być przeznaczone pod przesłonięcie (prawie nigdy nie jest to cała witryna!).

Najpopularniejszą techniką jest naklejanie napisów i znaków. Powinny one być przygotowane z folii winylowej, wycięte ploterem i przeniesione na szybę od jej wewnętrznej strony przy udziale folii transferowej. Tylko taki proces gwarantuje precyzję wykonania, właściwe odstępy między poszczególnymi elementami i lepszy wygląd szyldu. Wszelkie litery samoprzylepne kupowane w arkuszach lub zwykłe kartki z wydrukowanymi informacjami zwykle pogarszają odbiór witryny. Decydując się na technikę naklejania, warto pamiętać, że kolorowa folia z czasem blednie pod wpływem promieni słonecznych. Trwalszy efekt zapewnia folia w jasnych odcieniach. Inną jeszcze techniką przenoszenia szyldu na szybę jest malowanie – za pomocą farb i szablonu lub ręcznego kaligrafowania.

O ile niektóre napisy i oznaczenia na szybie spełnią swoją funkcję tylko na wysokości wzroku przechodnia, większe przesłonięcia warto zaplanować wyżej, by nie utrudniać widoczności. Wartością witryny jest możliwość zaprezentowania prawdziwych towarów, zakresu usług lub wnętrza.

opracowanie: Aleksandra Stępień-Dąbrowska oraz Miastodwa
SPIS TREŚCI